JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO SESJI NARZECZEŃSKIEJ

jak się ubrać na sesję narzeczeńską

O czym warto pamiętać przygotowując się na zdjęcia z tak magicznie

Każdy fotograf ma oczekiwania względem swoich par, a wynikają one ze sposobu w jaki fotografuje. To nic strasznego. Warto zatem poznać odpowiedź na pytanie jak się przygotować do sesji narzeczeńskiej lub po prostu do zdjęć we dwoje.

Przeglądając moje zdjęcia na pewno zauważyliście, że prawie nie ma u mnie zdjęć pozowanych, a to dlatego, że stawiam na naturalną fotografię. Wiem, że każda para jest inna, że wśród Was są osoby nieśmiałe oraz te, które zawsze i wszędzie czują się wspaniale. Jednak niezależnie od tego, w której grupie siebie widzicie, uwierzcie mi, że każdy potrafi „pozować”.

POKAŻCIE PRAWDZIWE “JA”

jak-sie-przygotowac-do-sesji-narzeczenskiej

Naturalność jest czymś niesamowitym, ale żeby być naturalnym wobec obcej osoby, trzeba jej zaufać. Tak, wzajemne zaufanie to podstawa moich zdjęć. Jeśli mi zaufacie, będę mogła uchwycić Waszą naturalność, prawdziwą dynamikę. Zachowujcie się tak jakbyście byli sami, nie ukrywajcie uczuć. W ten sposób uchwycę zarówno zabawne chwile, jak i ciche, romantyczne momenty. Nie obawiajcie się tego, nawet jeśli jesteście nieśmiali. Pomogę Wam w tej naturalności. Będę Wam podpowiadać, ukierunkowywać, ale będę potrzebować Waszej pomocy. Musimy spotkać się w połowie drogi- moje wskazówki i Wasza otwartość zaowocują pięknymi zdjęciami z sesji narzeczeńskiej.

NIE POWSTRZYMUJCIE EMOCJI

fotograf-slubny-warszawa

W czasie zdjęć bądźcie sobą! To wydaje się oczywiste, ale czasami ciężko się rozluźnić. Chcę, aby to Wasza osobowość nadawała ton i tempo sesji, a nie Wasze wyobrażenie, jak taka sesja powinna wyglądać. Czy jesteście dynamiczni? Czy jesteś introwertyczni? Chcę przeżyć wszystkie te małe chwile, które można uznać za “Was”. Nie działajcie jak myślicie, że powinniście, chcę Was sfotografować tak, jak sami siebie widzicie. Prawdziwe emocje są w Was, nie powstrzymujcie ich.

UBIERZCIE SIĘ JAK WY

jak-sie-ubrac-na-sesje-narzeczenska

Ubierz się wygodnie, tak jak lubicie. Nie czujcie żadnej presji, że musicie się ubrać jakoś szczególnie, bo to okazja. Załóżcie coś, w czym czujecie się pewnie i komfortowo. Niezależnie od tego, czy to będą dżinsy czy spódnica to będziecie Wy i o to właśnie chodzi.

WPROWADŹCIE SIĘ W ODPOWIEDNI NASTRÓJ

sesja-narzeczenska-elk

Nie będziecie dla siebie autentycznymi, kochającymi towarzyszami pod koniec napiętego dnia przepełnionego stresem, więc weźcie na jeden dzień „urlop od życia”! Zjedzcie razem śniadanie, napijcie się czegoś dobrego, poleniuchujcie, zróbcie razem, coś co lubicie. W ten sposób, kiedy spotkamy się na sesji zdjęciowej, będziecie pełni miłości i podekscytowani sobą. Zdjęcia będą dla Was przyjemnością, a nie tylko odhaczeniem jednej rzecz z listy ślubnych rzeczy do zrobienia. Pozwólcie, żebym sfotografowała Was w najlepszym dniu!

ZAPOMNIJCIE O MNIE

jak-sie-przygotowac-do-sesji-narzeczenskiejTo nie Wy jesteście dla mnie, to ja jestem dla Was, by udokumentować Waszą miłość. Moim celem nie jest robienie ładnych zdjęć, a to, aby uchwycić wspaniały etap w Waszym życiu oraz to, abyśmy wszyscy miło spędzili czas. Prawdopodobnie ostatnie Wasze profesjonalne zdjęcia były niezgrabnymi zdjęciami robionymi w szkole średniej. Obiecuję Wam, że zdjęcia ze mną takie nie będą, dlatego zapomnij o mnie, zapomnij o zdjęciach i skoncentruj się na cudownej chwili we dwoje.

OKREŚLCIE LOKALIZACJĘ

sesja-narzeczenska-w-tatrach

Na pewno nie chodzi tylko o miejsce Waszych zdjęć, ale o to, jak to miejsce do Was pasuje. Lokalizacja i pogoda potrafią negatywnie wpłynąć na Wasz nastrój i tym samym na nastrój panujący później na zdjęciach, więc chcę mieć pewność, że jesteście otoczeni tym, co kochacie. Niezależnie od tego, czy to będzie Wasz dom, czy górski wierzchołek, czy deska surfingowa – wszystko zależy tylko od Was!

POSTAWCIE NA NIEPRZEWIDYWALNOŚĆ

jak-sie-przygotowac-do-sesji-narzeczenskiej

Chcę, żebyście nie przejmowali się tym, co może się wydarzyć i nie chodzi tylko o pogodę. Chcę, abyście nie przejmowali się odrobiną brudu, gdy udamy się na mniej uczęszczane ścieżki, albo gdy wiatr będzie rozwiewał Wasze włosy, albo gdy napotkamy inne niedoskonałości, które mogą pojawić się w czasie zdjęć. Kiedy zacznie padać deszcz, będziemy dalej robić zdjęcia i bawić się nim! Jeśli będziemy musieli zatrzymać się między każdym zdjęciem, aby ułożyć włosy lub przeczyścić ubrania, cały naturalny klimat zostanie zaburzony. Chcę zachować Was w naturalnych i szczerych uczuciach, więc po prostu odpuśćcie i dajcie się ponieść.

ZABIERZCIE MINIMALNĄ ILOŚĆ RZECZY

jak-sie-przygotowac-do-sesji-narzeczenskiej

Zostawcie duże torby, nie przejmujcie się dodatkowymi rzeczami, których możecie potrzebować. Chcę, abyście nie byli obciążeni i w czasie wędrówki nie uginali się jak stół. Skupcie się nie na rzeczach, a na tych wszystkich małych chwilach, dotyku, geście. Dodatkowe torby mają tendencję utrudniać spontaniczne fotografowanie, więc minimalizm to dobra droga!

Teraz już wiecie jak wyglądają zdjęcia ze mną i jak się przygotować do sesji narzeczeńskiej. Z pewnością sobie poradzicie, do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.