GO BACK
    TO MENU

    Odkąd świadomie wykonuję zdjęcia dostrzegam pewną zależność u fotografowanych kobiet. Zaczyna się od obawy, że źle wyjdą, a jak boją się, że źle wyjdą, to na wszelki wypadek od razu mówią, że zawsze źle wychodzą i się do tego nie nadają, bo aparat ich nie lubi, a skoro aparat ich nie lubi, to one też nie lubią aparatu. Oczywiście teraz bardzo to upraszam, ale tak to z grubsza wygląda. Przyjrzyjmy się zatem temu trochę bliżej

    „Źle wyjdę na zdjęciu”- skąd to się bierze

    wesele plenerowe spokojna 15 warszawa- plener ślubny w dniu ślubu

    Prawdopodobnie Twoje profesjonalne zdjęcia były wykonywane w szkole, gdy w kadrze pojawiała się cała klasa lub u osiedlowego fotografa, gdy potrzebowałaś zdjęć do dokumentów. Tak wiem, naprawdę można się zniechęcić po takiej przygodzie. Czasami nawet myślę, że Stany Zjednoczone wycofały się z pomysłu otwarcia granic, właśnie po przejrzeniu moich zdjęć paszportowych.

    Pamiętaj, że jeśli zatrudniasz profesjonalistę, nie rzemieślnika, chałturzystę, tylko p r o f e s j o n a l i s t ę, z pewnością otrzymasz dobre zdjęcia, z których będziesz zadowolona. Dodatkową gwarancję zadowolenia daje Ci Twój wygląd w dniu ślubu. Masz na sobie suknie marzeń i makijaż, którego mogą Ci pozazdrościć gwiazdy Hollywoodu, a w oczach gwiazdy, bo obok Ciebie jest miłość Twojego życia. Co może pójść nie tak? Pierwsza wskazówka dla Ciebie. Radość w oczach i zaufanie do fotografa, a skończy się to sukcesem.

    „Zawsze źle wychodzę”- ciąg dalszy niepewności

    Fotografia ślubna Winiarnia Nad Jeziorem Józefów portret pary mlodej

    Robisz sobie selfie z dzióbkiem i bez, z góry i z dołu, z prawej strony, i z lewej strony, a i tak się sobie nie podobasz. Na rodzinnych zdjęciach albo jesteś skrzywiona, albo za szeroko się uśmiechasz, albo masz zamknięte oczy. Cały czas pod górkę, a inne dziewczyny, jakby się nie ustawiły, zawsze wyglądają pięknie, bo są fotogeniczne. Świat jest niesprawiedliwy. Powiem Ci coś. Aby mieć dobre selfie potrzebujesz się go nauczyć, tak właśnie uczyniły to gwiazdy internetu. Wiedzą jak się ustawić i gdzie się ustawić, aby wyjść korzystnie. Zauważ, że na większości tych zdjęć, są w pełnym makijażu, a on robi 70% roboty za nie. Także tak, nie zawsze źle wychodzisz na zdjęciach. Jeśli faktycznie zawsze jesteś niezadowolona ze swojego portretu, tzn, że zawsze ktoś Cię źle fotografuje.

    „Aparat mnie nie lubi, a ja nie lubię zdjęć”- rozwiązanie problemu

    plener ślubny warszawa - zakopane

    Jeśli nie lubisz zdjęć, nie trać pieniędzy na fotografa. Jeśli jednak mówisz to z przekory, a w głębi duszy marzysz o pierwszych wspaniałych zdjęciach, czytaj dalej.

    Spotkaj się z fotografem

    Posłuchaj, mało jest ludzi, którzy nie krępują się przed obiektywem. Też im zazdroszczę. Aby chociaż jednego dnia zaliczyć się do grupy tych ludzi, musisz poznać swojego fotografa. Zawsze chętniej stajemy przed obiektywem kogoś, kogo znamy. Idź z nim na kawę, powiedz o swoich obawach. Nikt Cię nie wyśmieje za to, że nie lubisz swojego prawego profilu, a Twój ukochany jak tylko widzi aparat, od razu odwraca głowę. Te informacje będą dobrą wskazówką dla fotografa. Wspólnie ustalicie jakiego rodzaju zdjęcia chcecie zrobić i jak do tego sensownie podejść.

    Portrety niepozowane

    Polecam Wam portrety niepozowane, a przynajmniej rozpoczęcie sesji właśnie od nich. Są dla Was bardzo proste i prawie w ogóle niestresujące. Spacerujecie, opowiadacie o sobie, o jakichś zabawnych sytuacjach, o Waszym pierwszym pocałunku, o pierwszym „kocham Cię”. Przyznaj, ze nawet teraz jak to czytasz, zrobiło Ci się cieplej na sercu. W wędrówce zawsze wiesz co zrobić Raz nieświadomie dotkniesz policzka, innym razem poprawisz włosy, a innym razem on zachęci Cię do biegu ciągnąc Cię za rękę. Świat wtedy należy do Was. Dobry fotograf wychwyci te emocje i zarejestruje na fotografii.

    Portrety pozowane

    plener ślubny warszawa - kabaty warszawa

    Później przejdziesz do portretów pozowanych, ale pozowanie też raczej ograniczy się do stania/poruszania się w jednym miejscu. Z pewnością padnie z Twoich ust pytanie, co mamy robić, ale dostaniecie na nie odpowiedź od fotografa: obejmij ją w pasie, powiedz jej coś do ucha, itd. Te wskazówki wydobędą z Was emocje, a to one budują dobre portrety ślubne.

    Przełamiesz się

    fotografia slubna warszawa- romantyczny plener slubny kabaty

    Już po paru chwilach przełamiesz się, złapiesz flow i zaczną się dziać cuda. Dobry fotograf tak Wami pokieruje, że nawet się nie zorientujecie, że czas sesji dobiega końca. Później nastąpi radość z otrzymanych zdjęć, dobrych zdjęć.

    „Nadal mam obawy” – kolejne rozwiązanie

    sesja narzeczeńska nad wisłą w warszawie-fotograf ślubny warszawa

    Jeśli wciąć uważasz, że zdjęcia z Twoim udziałem to kiepski pomysł, wybierzcie się na sesję narzeczeńską. Koszty są dużo niższe, poznacie się lepiej z fotografem i jego sposobem pracy, a także będziecie mieć pamiątkę z czasu narzeczeństwa. Same korzyści.

    Trzymam za Was kciuki,

    Monika

    Też możesz takie mieć

    Odezwę się do Ciebie w ciągu 24h

    Leave a Comment

    Your email address will not be published. Required fields marked *

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.