11 wskazówek dla przyszłych Par Młodych okiem fotografa

Cześć, od 13 lat fotografuję śluby. Przez ten czas odbyłam wiele rozmów z parami, widziałam wiele ślubów, a teraz zebrałam dla Ciebie 11 wskazówek, które mają realny wpływ na Twoje zdjęcia ślubne. Uważam, że pomogą Ci w organizacji przestrzeni i harmonogramu dnia ślubu, na tyle, aby wszystko wyszło jak najlepiej, a powrót do zdjęć zawsze wywoływały uśmiech.

Spis treści:

 1. Zorganizuj ślub po swojemu
 2. Powiedz tak sesji narzeczeńskiej
 3. Wybierz jasne i przestronne miejsce przygotowań
 4. Rozplanuj czas, a będziesz mieć spokój
 5. Znajdź czas na first look
 6. Pomyśl o ceremonii bez telefonów
 7. Ceremonię zorganizuj w dzień, a wesele w nocy
 8. Wydłuż ceremonię cywilną
 9. Zadbaj o parkiet
 10. Odpuszczaj, jeśli coś jest nie po Twojej myśli
 11. Wybierz dobrego fotografa
11 wskazówek dla przyszłych Par Młodych okiem fotografa 1

1. Zorganizuj ślub po swojemu

I chociaż brzmi to jak wyświechtany slogan, to ten dzień naprawdę zależy od Was. Odłóż na bok protokoły, które Ci nie pasują i skup się na swojej osobowości. Chcesz tylko ceremonię w niebanalnym miejscu? Nie chcesz stołów, bo tego dnia chciałabyś jeść na trawie? A może zamiast walca chcesz zatańczyć elektronikę? A sukienka? Większość wybiera muślinowy dół i koronkową górę, czy to znaczy, że nie powinnaś mieć falujących rękawów lub frędzli podążających za Tobą? ZRÓB TO, CO CZUJESZ! To Twój dzień, zostaw na nim swój ślad.

2. Powiedz tak sesji narzeczeńskiej

11 wskazówek dla przyszłych Par Młodych okiem fotografa 2

Sesja przed ślubem to świetny czas na lepsze poznanie fotografa i zdobycie doświadczenia przed aparatem. Większość z nas nie jest przyzwyczajona do bycia fotografowanymi, więc taka sesja jest idealna, aby poczuć się komfortowo przed obiektywem nim nadejdzie Ten dzień.

W zdjęciach narzeczeńskich chodzi też o to, aby sfotografować Was w miejscu, które lubicie, które coś dla Was znaczy. To może być część Waszej historii, która nie weźmie udziału w dniu ślubu, a jest równie ważna. I obiecuję, że pomiędzy rozmowami i anegdotami zrobimy niesamowite zdjęcia.

3. Wybierz jasne i przestronne miejsce przygotowań

11 wskazowek dla przyszlych par mlodych jak zaplanowac slub
Zerknij na ELEGANCKI ŚLUB

W przygotowaniach Panny Młodej zazwyczaj bierze udział rodzina, przyjaciele, wizażyści, fryzjerzy, fotografowie, itp. Dlatego warto mieć wygodne miejsce, abyśmy wszyscy mogli pracować w harmonii i żeby Tobie nie brakowało tlenu. Niezależnie od tego, czy wolisz przygotować się w hotelu, mieszkaniu, w domu rodziców, czy w nowoczesnym airbnb, najważniejsza jest wygoda. A dlaczego jasne? Naturalne światło jest Twoim najlepszym sprzymierzeńcem, bo wszystko wygląda bardziej świetliście. Dlatego świetnie sprawdzają się miejsca z dużymi oknami. I zasłonami do ziemi, które dodają klimatu i pozwalają na kontrolę światła.

4. Rozplanuj czas, a będziesz mieć spokój

11 wskazówek dla przyszłych par młodych - slow wedding

Ślub to dzień zaplanowany z wielomiesięcznym, teraz nawet dwuletnim wyprzedzeniem, a jego dobra organizacja to wcale nie taki drobny szczegół. Zły harmonogram może dostarczyć niepotrzebnego stresu, zwłaszcza tym, którzy lubią mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.

U każdego dostawcy (ksiądz/urzędnik również się do nich zaliczają) sprawdź czas potrzebny na przygotowania/realizację zadań i ustal rzeczywisty i dopasowany harmonogram.

Dodatkowo zostaw pół godziny wolnego przed ceremonią. Poważnie. Zawsze się coś spóźnia, a przy emocjach tego dnia lepiej mieć oddech, niż gonić brakujące minuty.

5. Znajdź czas na first look

11 wskazówek dla przysżłych par młodych - first look

Daj sobie chwilę na spotkanie we dwoje, zapewniam, że będzie pięknie.

Może to być spotkanie na dachu, w ogródku przed domem, w pobliskim parku, albo w pokoju hotelowym. Miejsce, choć dopełnia moment, nigdy go nie zastąpi. Ważna jest ta chwila, gdy ON z zachwytem patrzy na swoją przyszłą żonę.

Spotkanie się przed ceremonią to nie tylko pierwsze zachwyty. To szansa na chwile dla siebie, cieszenie się kilkoma minutami spokoju i wspólna przerwa przed wyruszeniem w podróż życia!

Dodatkowo możemy wykorzystać moment, że jesteście sami i od razu zrobić sesję, aby nie zabierać czasu podczas imprezy!

6. Pomyśl o ceremonii bez telefonów

Dzisiaj każdy chce nagrywać każdą sekundę swoim telefonem, a Wasz dzień to czas na bycie tu i teraz. Wzruszona koleżanka, ciocia z okrzykiem radości, gdy padają słowa “Możesz pocałować Pannę Młodą” i radość mamy, że oficjalnie zdobyła najlepszego zięcia. To chwile, których warto doświadczyć. I niestety oglądanie ich na ekranie telefonu to nie to samo. Mogli się o tym przekonać goście tych, którzy brali “covidowy ślub”.

Możesz poprosić swoich bliskich, aby przeżywali uroczystość razem z Wami. A jeśli chcesz swój ślub transmitować online, wyznacz do tego konkretne osoby. Twoi bliscy nie będą musieli filmować, a o zdjęcia zadba przecież Twój fotograf, więc zdjęć także nie muszą robić.

Jeśli chcesz poinformować gości o nieużywaniu telefonów w czasie Waszej ceremonii zerknij na pomysły, jak można to zrobić WESELE BEZ TELEFONU

7. Ceremonię zorganizuj w dzień, a wesele w nocy

11 wskazówek dla przyszłych par młodych

Ceremonię w plenerze rozpocznij około 2 godzin przed zachodem słońca. Ślub odbędzie się przy naturalnym świetle, które ociepli otoczenie swoimi promieniami i pozostawi Was i gości dobrze widocznych. Światła wystarczy również na życzenia, zdjęcia grupowe, a na piękny zachód zrobimy zdjęcia we dwoje. O zmroku niech wszystkie ścieżki prowadzą już na parkiet.

Gdy planujesz ślub w kościele wydłuż ten czas do 3h, a będzie równie idealnie. Ta godzina zapasu to czas potrzebny na dłuższą ceremonię i dojazd do miejsca wesela.

11 wskazówek dla przyszłych Par Młodych okiem fotografa 3
Obejrzyj ŚLUB RUSTYKALNY

8. Wydłuż ceremonię cywilną

W zależności od urzędnika ceremonia cywilna trwa od 5 do 20 minut. Wersja dłuższa będzie lepsza, więc warto ustalić to w momencie rezerwowania daty. W 5 minut nie poczujesz nawet dreszczyka emocji w czasie składania przysięgi. Pamiętaj też, że ceremonia to punkt kulminacyjny dnia ślubu, miło zatem mieć chwilę na popatrzenie sobie w oczy, wymianę uśmiechów.

9. Zadbaj o parkiet

11 wskazówek dla przyszłych Par Młodych okiem fotografa 4
Zobacz ŚLUB W PLENERZE

Dwie rzeczy, które będą miały znaczenie na parkiecie i na zdjęciach

Pierwsza to światło. Rozprowadź światła po całej sali, nie tylko od strony dj. Wtedy niezależnie od tego, gdzie będziecie, zawsze będzie jakieś światło, które doda zdęciom klimatu.

Druga ważna sprawa to Wasza obecność na parkiecie. Wychodź na parkiet jak najczęściej i daj się ponieść muzyce. Wirujący welon, podskakujące frędzle, szalejące marynarki lub… romantyczne bujanie. Wierz mi, że chcesz to mieć na zdjęciach.

ślub na dachu w warszawie

10. Odpuszczaj, jeśli coś jest nie po Twojej myśli

Chociaż chcemy tego dnia mieć wszystko pod kontrolą, mogą wystąpić nieprzewidziane zdarzenia. Tak już jest i nie masz na to wpływu. “Dogadaj się” ze wszystkimi sytuacjami, TO TWÓJ DZIEŃ! Niech nic zewnętrznego nie przyćmiewa istoty tego dnia. Oddychaj, przytul się i ciesz się przygodą. Szkoda złości na drobnostki.

11. Wybierz dobrego fotografa

Wybór fotografa to temat na oddzielny wpis. Tu tylko dodam, że poza wszelkimi umiejętnościami jakie powinien posiadać fotograf, musi to być osoba, którą polubisz. Fotograf będzie z Tobą cały dzień i to dość blisko, więc powinna być to osoba której ufasz i, w której towarzystwie będziesz się dobrze czuła.

ŚWIĘTUJ, ŚMIEJ SIĘ, WZNOŚ TOASTY, OKAZUJ CZUŁOŚĆ I CIESZ SIĘ CHWILĄ. TO BĘDZIE NIESAMOWITY DZIEŃ!

A jeśli chcesz poznać ofertę zdjęć ślubnych, napisz do mnie:

  Zapoznaliśmy się i akceptujemy politykę prywatności tak

  Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.